Aktualności

Laboratorium życia

Laboratorium życia

Dowożą je szybciej niż pizzę, są niewiadomego pochodzenia, zawierają substancje toksyczne, uzależniają, niszczą pamięć, zakłócają pracę rozwijającego się młodego organizmu, są psychoaktywne, zabijają sen, nie pozwalają normalnie funkcjonować, eskalują lęki i problemy psychiczne, przejmują kontrolę nad życiem – DOPALACZE. I jeszcze jedno, najbardziej zadziwiające? – zabijają.

Dlaczego są silniejsze niż wartości – miłość, dobro, piękno, wolność? Dlaczego młodzi ludzie, którzy kochają wolność i możliwość samodzielnego decydowania, wybierają zniewolenie nałogiem? Dlaczego substancje chemiczne (szkodliwe, toksyczne, zabójcze – nie trzeba być chemikiem, żeby to wiedzieć) są ważniejsze niż bliscy ludzie? Dlaczego młodzież tak asertywna w relacjach z rodzicami, nauczycielami nie potrafi być taka w stosunku do oferujących im używki rówieśników? Dlaczego pierwszym dowodem na to, że wszystkie decyzje pociągają za sobą konsekwencje, musi być śmierć?

250 uczniów ZS im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie bezpłatnie obejrzało spektakl o tematyce profilaktycznej „Laboratorium życia” w Teatrze Edukacji i Profilaktyki „MASKA” w Krakowie. Było to możliwie dzięki funduszom BO Małopolski w ramach projektu „Zdrowie zaklęte w działaniu”.

powrót do listy aktualności