Aktualności

Cóż to było za spotkanie..

Czyli Szymon Hołownia w Dańkowskim... 
Długo wyczekiwane spotkanie z Szymonem Hołownią stało się faktem. 
9 października w Zespole Szkół im.bł.ks.Piotra Dańkowskiego w Jordanowie zagościł nasz niezwykły gość. 
Większość pewnie kojarzy go jako tego małego prowadzącego z programu „Mam Talent”, choć mierzy 188 cm wzrostu, bo przy Panu Marcinie Prokopie tak może się wydawać. Sam zainteresowany śmieje się, że pewnie na nagrobku będzie miał to wyryte: „ tu leży ten mały z Mam Talent”. 
Jednak gdy przyjrzymy się dokładniej informacjom na jego temat znajdziemy, że jest to człowiek, który pisze książki, artykuły do gazet, jest cenionym dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, założycielem kilku fundacji a ostatnią z nich jest „Dobra Fabryka”. Ale to tylko niektóre z jego zadań, których się podejmuje.
Swoją działalnością pomaga ludziom w Afryce i Azji, ratuje dzieci od śmierci głodowej, prowadzi szpital, angażuje się w poprawę warunków życia najbiedniejszych ludzi także w Polsce. Na sercu leży mu dobro całej planety począwszy od bezbronnych dzieci na zwierzątkach chowanych w nieludzkich warunkach kończąc. Na każdym kroku podkreśla swoje przywiązanie do Boga i wartości jaką jest w jego życiu.
Okazał się być człowiekiem szczerym i autentycznym, któremu naprawdę leży na sercu dobro ludzi i świata. 
Namawiał nas żeby spróbować zacząć zwracać uwagę na to co kupujemy czy na pewno te rzeczy nie powstają przez cierpienie i wyzysk innych ludzi , albo kosztem tego cierpi nasza planeta. Przekonywał, że warto pomagać innym bo dzięki temu budujemy lepszy świat także dla siebie i swoich dzieci. Nie musi to się odbywać wielkim kosztem ale nawet najdrobniejszy gest czy wpłata może uratować komuś życie.
Myślę, że każdy uczestnik spotkania wyszedł z niego zmotywowany do czynienia dobra bez względu na wszystko co się dzieje wokół nas. Dlatego szczególnie chcę podziękować sponsorom bez, których by nie było tego spotkania. A są nimi:
Bank spółdzielczy Jordanów, 
Salon Meblowy – Tadeusz Syc, 
Spółdzielnia Uczniowska „Szarotka”, 
Doradca Podatkowy-Danuta Kusiak, 
Ubezpieczenia-Dariusz Wójciak, 
Pani Burmistrz Jordanowa-Iwona Bilska, 
Radna Rady Miasta Jordanowa-Agnieszka Mrózek, 
Zakład Mięsny-Kazimierz Medes, 
Krystyna Kołat, 
Teresa i Stanisław Bednarz, 
Radny Rady Miasta Jordanowa – Wacław Bednarz, 
Przedsiębiorstwo transportowe Multimex, 
M-BUD – Wiesław Mrózek, 
Firma handlowo-usługowa Gamma, 
Gimnazjaliści z Jordanowa
Agnieszka Tupta
I tym, którzy nie chcieli być wymienieni z imienia i nazwiska bardzo wam wszystkim dziękuję i zapewniam, że były to dobrze wydane pieniądze. Myślę, że potwierdzą to uczestnicy spotkania.
Bardzo dziękuję za hojność. 
Chciałabym także podziękować Agnieszce Mrózek za pomoc w dotarciu do ofiarodawców oraz Teresie Białoń, Dorocie Bosowskiej, Katarzynie Hadka, Justynie Górce i Krzysztofowi Krasowi za pomoc w organizacji spotkania.
Dziękuję także uczniom: Michałowi Malczewskiemu, Justynie Jaskółce, Zuzannie Palarczyk, Aleksandrze Zając, Dominice Łazarz, Katarzynie Korbel, Karolinie Sutor, Alicji Bosman, Magdalenie Chorąży, Natalii Śpiewli, Ewelinie Staszczak i Julii Flaka.
Organizator Agnieszka Tupta - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół im. bł.ks.P.Dańkowskiego w Jordanowie
P.s. Oczywiście tytułowy cytat zwiazany jest z absurdem chowu przemysłowego zwierząt, a nie faktem.

powrót do listy aktualności